רכילות וחיי לילה סיפורו של אלאדיני – הקוסם החיפאי הגדול

שתפו באהבה

בתחילת דרכו יוני התחיל כקוסם.

בגיל 7  בר עמד על הבמה עם סבו ז"ל, אשר היה קוסם מאוד ידוע בתקופתו בשנות החמישים שישים, משפחה שעוסקת בתחום כ-350 שנה, כך שאלאדיני הגדול הוא שם מקורי עוצמתי.

הכל בא לו בטבעיות לחלוטין, זורם בדמו, בגיל 7 כבר ידע שזה מה שהוא יעסוק בו שיהי גדול חש כבר אז שיש בו את הכשרון הטבעי ואת החושים המפותחים הדרושים לעיסוק זהיוני הוא בן יחיד לניצולי שואה והוא מסביר זאת בכך שאביו היה אומר שעדיף להיות הורים לילד אחד כי אותו עוד אפשר להסתיר בעת מלחמה או שואה.

במהלך שירותו הצבאי השתייך ללהקה צבאית ואף היה מפקד הלהקה, גם שם הופיע כקוסם כבדרן וכמנחה מוכשר, גם כנגן גיטרה בס, בתום השרות קרא מודעה שמחפשים מנהל בידור ברשת "ישרוטל" שם עבר את בחינות הקבלה בהצלחה והיה אחראי על הפקות גדולות שהיו ברשת.

לימים הגיעה למלון הטלוויזיה הגרמנית ובחרה ביוני אלאדיני הגדול  לספר על הבידור בבתי מלון בישראל, לאחר התרשמותם ממגוון המופעים הוצעה לו הצעה להופיע

בטלוויזיה הגרמנית, עזב את רשת "ישרוטל " והצטרף  להופיע  בטלוויזיה הגרמנית RTL  שלחו מטעמם כרטיס שם נבחר לאחר מבחנים והיה לאחד ממנחי תוכניות הילדים הפופולרית ביותר בגרמניה.

לאחר תקופה של כשנתיים מספר יוני חזר ארצה להופיע במופעי ילדים עם אומנים ידועי שם, כמו נתן דטנר, יגאל בשן ז"ל, אילנה אביטל, ציפי שביט ועוד, בארץ קיבל תוכנית בטלוויזיה, שרצה במשך שנתיים "לילה עם כוכבים" שהנחתה אותה לילית נגר, בהמשך קיבל הכרה כאמן, הופיע אצל דודו טופז ז"ל ו מני פאר ז"ל, אצל דן שילון ועוד רבים אחרים.

יוני ליבמן הוא יוני אלאדיני או בשם הבמה, אלאדיני הגדול, היה נשוי במשך 23 שנים לטלי ליבמן עיתונאית ושדרנית שבתחילת דרכם היתה נערת הקוסם.

בשנים האחרונות יוני אלאדיני החל לעבוד גם בעמותת התיירות בחיפה ולהפיק סיורים על חושיים בחיפה באזורים המושבה הגרמנית, העיר התחתית, הדר הפנורמה, והסיור החודש של מייק בראנט, חשוב לציין שלכל סיור ישנו נושא משלו, תקופה היסטורית וקטעים ייחודיים, על חשים המייחדים כל סיור בפני עצמו חוויה מסעירה ייחודית.

וני-אלאדיני-סיור-על-חושי-במושבה-הגרמנית-

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה