סער בן שמחון – סרף קלאב

שתפו באהבה

לרגל סוף עונת החופש הגדול והקייטנות, ערכנו ראיון מיוחד עם סער בן שמחון, ממועדון הגלישה המיתולוגי של חיפה ה-״סרף קלאב״ – אם חשבתם שהוא נולד על גלשן אז זה כמעט נכון, והאמת שהוא בוגר עיצוב תעשייתי באיטליה וניסה בעבר להתנתק מרחש הגליםרגל סוף עונת החופש הגדול והקייטנות, ערכנו ראיון מיוחד עם סער בן שמחון, ממועדון הגלישה המיתולוגי של חיפה ה-״סרף קלאב״.

אז מי אתה סער בן שמחון?

״אני חיפאי, יליד 1970, נשוי לנואית ואבא לאורי, יהלי ואימרי. בעלים ומנהל של מועדון ובית ספר לגלישה SURFCLUB בחיפה. ספורטאי פעיל וגולש קייטסרפינג, גלים, רוח, סאפ ופוייל״.

״נולדתי בקריית טבעון וגדלתי שם עד גיל 9. בעקבות גירושי הורי עברנו לחיפה. את הטבע והמרחבים של אזור טבעון, החליף הים בחיפה. את ההכרות הראשונה עם הים והגלישה עשיתי בגיל 10 עם בעלה החדש של אמא שלי, שאתו עשיתי הפלגות ביכטת מפרשים ליוון, טורקיה קפריסין תעלת סואץ . בגיל 12 קיבלתי ממנו את גלשן הרוח הראשון שלי – הגלישה הפכה לחלק מאוד משמעותי מחיי. חיי היו מנוהלים לפי לוח הזמנים של הרוח והגלים״.

״אחרי הצבא עברתי להתגורר בהוואי באי מאווי במטרה לשפר ולהיות הגולש הטוב ביותר שאוכל. חלק מהזמן ביחד עם אחי, ברק״.

ומאז אתה חלק מנוף הים?

״לא בדיוק. ניסיתי גם משהו אחר.אחרי הוואי חייתי ולמדתי במילאנו איטליה 4 שנים עיצוה תעשייתי. במילאנו היה קשה בלי הים (פעם ראשונה ואחרונה שחייתי במרחק מהים). לאחר מכן חזרתי לישראל ועבדתי מס שנים בחברות הייטק בתחום של עיצוב, מולטימדיה, ואנימציה ממוחשבת. לאחר שהחברה האחרונה בה עבדתי נסגרה, החלטתי לעשות שינוי (יותר נכון החיים החליטו בשבילי)…״.
בשנת 2001 נסעתי עם אשתי נואית לאי האיטלקי סרדיניה, שם עבדתי במשך חצי שנה במועדון גלישה ונחשפתי בפעם הראשונה לפוטנציאל המקצועי והכלכלי שבתחום. לאחר חזרתנו ארצה, התחלתי להדריך גלישה ולמעשה כך נולד בית הספר לגלישה״

איך היתה ההקמה של בית הספר לגלישה?

״בראשית דרכו עיקר ההדרכות היו בתחום הקייטסרפינג ושם העסק ההתחלתי היה "קייטקלאב", היום SURFCLUB, נחשב לאחד ממועדוני הגלישה המובילים בתחום, עוסק בכל ענפי הגלישה לילדים נוער ובוגרים: חוגים וקייטנות  גלישה לילדים ונוער. קורסי גלישה וסאפ  למבוגרים ועוד. המועדון שלנו ממוקם על קו המים בטיילת חוף זמיר בחיפה. מקום קסום ומיוחד עם אווירה ווויב שלא קיימים בשום מקום אחר. רחבת דק גדולה, משטחי דשא שמשיות קש וטונה של אווירת קאריביים נפלאה.זה המקום לשבח את עיריית חיפה ואגף החופים שתומכים ונותנים את הגיבוי לפעילות הגלישה״.

״המועדון שלנו מאופיין בגישה חינוכית, ערכית, ספורטיבית ובריאה.. המועדון מהווה סביבה בריאה תומכת ומכילה למאות ילדים ובני נוער שהפכו את המועדון לביתם השני. סגנון החיים של רובינו היום, מאופיין  כתרבות ישבנית (כל היום ישובים בבית הספר, בעבודה או מול המסך), בסביבה של בטון ואספלט. אנרגיות של מתח ולחץ..
המועדון שלנו.. הים, הגלישה, הם פינה קסומה בריאה ומאזנת. ממליץ לכולם להצטרף לעולם הגלישה והספורט הימי.. ותהפכו את איכות חייכם ואיכות חיי ילדכם לאיכותיים בריאים ומהנים יותר״

״מועדון הגלישה שלנו מעסיק עשרות נערים ונערות בגלאי 16-18 ועשרות חיילים משוחררים וסטודנטים. מגיעים אלינו לפעילות ילדים מגלאי 6, בהגיעם לגיל 16 חלקם משתלבים בעבודה כעוזרי מדריך ולאחר הצבא חוזרים למדריכים בוגרים. אנו מגדלים ומחנכים דורות של אנשים טובים״.

מיהם יד ימינך במועדון?

״את ענף הסאפ במועדון, שתפס תאוצה בשנים האחרונות מוביל אופיר רם, ספורטאי ואיש ים, בין השאר אלוף העולם בתירה בסאפ. במועדון יש סצנת סאפ נפלאה. החתירה בסאפ מתאימה במיוחד לגלאים הבוגרים יותר ומשלבת ספורט, בריאות, חיזוק וחיטוב הגוף והכל בהנאה מרובה. אופיר רם הוא פסיכולוג קליני. רוני שיינגרד, הגיע אלינו למועדון כילד צעיר בגיל 12, ובהמשך הפך לאחד הגולשים הטובים בארץ והיה לאלוף ישראל״.

מהי ההתמחות שלכם?

״אנו עוסקים בכל סוגי הגלישה, אך מתמחים בעיקר בגלים, סאפ. היום אני גאה להגיד שאנו נחשבים מהמועדונים המובילים בארץ גם מבחינת היקף פעילות וגם מבחינת איכות ומקצועיות״.

קיימת גם רוח התנדבות?

״מועדון הגלישה מאופיין בגישה של נתינה, עזרה לזולת וקרוב לבבות. המועדון תורם פעילויות לנוער בסיכון, נוער מעורב יהודים וערבים, חיילים וכו. דוד חבוב, אדם שמפעל חייו הוא עזרה לנערים ונערות על הספקטרום, פנה אלינו לפני מספר שנים, ומאז אנו מארחים בהתנדבות מלאה והרבה אהבה, קבוצה של 20 בני נוער על הספקטרום, שמגיעים לגלוש איתנו פעם בשבוע. אנו מארחים במועדון עשרות בני נוער מהעולם, שמגיעים אלינו בכל קיץ, במסגרת פעילות ציונית של עידוד עליית בני נוער יהודים לישראל״.

מה התוכניות לעתיד?

״להמשיך בעשייה הנפלאה הזו לעוד שנים רבות, להמשיך ולפתח את המועדון ולקדם ולחסוף את ענף הגלישה לכמה שיותר ילדים, בני נוער ומבוגרים״.

צילם אור ורטמן
צילם אור ורטמן

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה