סופרת עברה בהצלחה בדיקת פוליגרף כדי להוכיח שהיא כתבה ספר רב מכר

שתפו באהבה

הסופרת הקנדית-אוסטרלית טרה מוס, בת ה-28, דוגמנית לשעבר, נאלצה לעבור בדיקת פוליגרף במכון במטרה להוכיח שהיא אכן כתבה את הספר רב המכר Fetish, שהיה רומן הפשע הראשון שלה.

אבי לפ
מכון אמינות

הסופרת הקנדית-אוסטרלית טרה מוס, בת ה-28 נאלצה לעבור בדיקת פוליגרף במטרה להוכיח שהיא אכן כתבה את הספר רב המכר Fetish, שהיה רומן הפשע הראשון שלה לאחר שפרשה מקריירת דוגמנות קצרה בגיל 25.

 

עם הוצאתו לאור הספר הפך מיד ללהיט, אבל מתנגדים סקסיסטיים לא הבינו כיצד דוגמנית יכולה לכתוב ספר והגדירו אותה כ"יפה מידי, בלונדינית מידי ולכן טיפשה מידי". החלו להסתובב שמועות שמוס השתמשה בסופר רפאים, שהחבר שלה הוא זה שכתב את הספר, שהיא העתיקה את הספר ממישהו אחר. השמועות התגברו כשפירסמה את ספר ההמשך Split בשנת 2002, וכשעיתונאי שאל אותה האם היא מוכנה לעבור בדיקת פוליגרף היא השיבה בחיוב.

טרה מוס, כיום בת 48, אמרה באחד הראיונות שרצתה להיות סופרת מאז היותה ילדה וגם כתבה הרבה בכל יום מחייה. עבור הרומנים שכתבה היא השקיעה אינספור שעות במחקר, במחשבה, בכתיבה ועריכה. טרה מוס אמרה בראיון, שבדיקת הפוליגרף היתה רגע מכונן בקריירה שלה

בסיום בדיקת הפוליגרף של טרה מוס היא קיבלה מבודק הפוליגרף דו"ח מפורט המוכיח באופן חד משמעי שהיא דוברת אמת ושהיא אכן כתבה את הספר שלה. את דו"ח בדיקת הפוליגרף היא שומרת בארון מעלה אבק. כיום, 14 ספרים מאוחר יותר, ניתן לומר בבטחה שהשמועות הזדוניות הופרכו לחלוטין ושבדיקת הפוליגרף היתה מדויקת לחלוטין.

לפני כ-5 שנים טרה מוס נפצעה באגן הירכיים ואובחנה עם דיסטרופיה סימפתטית רפלקס, שהיא תסמונת כאב לטווח ארוך, לעיתים כאב חסר פרופורציה לפגיעה המקורית ולעיתים קרובות מלווה ברגישות, נפיחות ושינויים בעור. התסמונת אף מוגדרת ככאב הקשה ביותר שמוכר לרפואה, ומאז הפציעה טרה מוס נאלצת להשתמש במקל הליכה או בכיסא גלגלים. מאחר ומחלתה של מוס אינה נראית לעין, שוב החלו "נשמות טובות" להפיץ שמועות זדוניות והטילו ספק באמיתות מחלתה.

טרה מוס שוב נאלצה להסביר שאינה סובלת משיתוק אלא מכאבים עזים בלתי פוסקים המאלצים אותה להשתמש בכיסא גלגלים, אלא שהפעם היא כנראה לא תנסה להוכיח את אמינותה עם בדיקת פוליגרף נוספת.

בדיקות פוליגרף כמו של טרה מוס ועוד בדיקות לצרכים אישיים ותעסוקתיים ניתן לקיים אצל אבי לפ שהינו מנכ"ל מכון פוליגרף ״אמינות״. לפ משמש שנים רבות כבודק פוליגרף מוסמך, מומחה לגילוי ומניעת הונאות, ומומחה לגילוי ומניעת ריגול תעשייתי.


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה