מוזיאון הרמן שטרוק המחודש בחיפה

שתפו באהבה

בית קסום לאמנות ההדפס והנייר: ביום חמישי נערך "יום חשיפה" לסדנאות הייחודיות במוזיאון הרמן שטרוק המחודביום חמישי נערך במוזיאון הרמן שטרוק אירוע יוצא דופן: 'יום חשיפה' לפעילויות ולסדנאות החדשות והייחודיות שבמוזיאון שטרוק

צוות המוזיאון ערך סיור במוזיאון המחודש והדריך את המשתתפים בהתנסות באמנות ההדפס הקלאסי והעכשווי.

הרמן שטרוק (1944-1876) נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. במשך למעלה מארבעים שנות פעילותו כאמן מצליח ומוערך, הוא יצר שפע של עבודות על נייר, בעיקר בשני סוגי נושאים – הדיוקן והנוף.

ביתו של שטרוק, שנבנה בשנת 1924 ועוצב על ידי האדריכל הנודע אלכסנדר ברוולד, שימש גם כסטודיו וכסדנת לימוד לחוג תלמידיו, שהתמחו בטכניקות ההדפס השונות. בשנת 2014 הושלם שיקום ושימור המבנה לפרטיו ובהתאם לסגנונו המקורי

לאחרונה, שינה צוות מוזיאוני חיפה את אופי הפעילות במקום – ולצד תערוכות מוזיאליות (התערוכה הנוכחית "הרמן שטרוק – רוח וחומר", אוצרת לימור אלפרן) נפתחו במקום מגוון של פעילויות ,סדנאות ייחודיות וקורסים בתחום אמנות ההדפס והנייר.

מוזיאון שטרוק המחודש מתמחה בשלוש טכניקות עיקריות של סדנאות שגם הוצגו לעיתונאים: תחריט יבש , דפוס משי וכריכיה

מוזיאוני הרמן שטרוק מציע היום לציבור ולבני נוער מבחר עשיר של פעילויות וסדנאות המועברים על ידי מנחים מומחים באמנות ההדפס.

גם למבוגרים ולקבוצות קיימות סדנאות ייחודיות העוסקות בנייר, כריכה, הדפס ובלט. הסדנאות הינן חד יומיות, כשלוש שעות, בקבוצות קטנות ואינטימיות, בהם המשתתפים לומדים ומתנסים בשיטות עבודה שונות, בתום כל סדנה נהנה המשתתף מתוצר ייחודי פרי יצירתו.


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה