לילך עמר – הפאשינסטה שהפכה את החלום למציאות

שתפו באהבה

קוקו שאנל החיפאית – הלא היא לילך עמר שהגיעה מלונדון עם חלום ענק והקימה מכללה לסטייל ואופנה: "חשוב לי להעביר את המסר שלעולם לא מאוחר לעסוק במה שאהבה וחפצה נפשו של כל אחד

לילך עמר היא סטייליסטית אישית בינלאומית, סטייליסטית להפקות מסחריות ותצוגות אופנה, יועצת תדמית ללקוחות פרטים ועסקיים, בעלת מכללת בוטיק ללימודי אופנה וסטיילינג במתחם חוצות המפרץ.

עמר היא גם מחברת הספר Fashion is my obsession  – תורת הסטיילינג לפאשניסטה המתחילה , מנחת תוכנית "מדברים יופי" ברדיו לב העיר ומדריכת חוגי אופנה לילדות בבתי הספר היסודיים בחיפה ובצפון.

לילך, נושמת אופנה?מאז שאני זוכרת את עצמי בתור ילדה, תמיד אהבתי להתלבש, הייתי מחפשת בגדים, נעלים ואקססורייז כדי להיות שונה וייחודית, ולהביא את הסגנון שלי לידי ביטוי, דבר שהיה "מרים גבות" לכול הסובבים ולאן שהייתי נכנסת. על כך, יעידו חברות הילדות שלי שאפילו לים הייתי מגיעה "מתוקתקת".תמיד אהבתי לארגן לחברות שלי את הארונות בבתיהם והייתי מסדרת להם את סגנון הלבוש שמתאים להן לפני כל יציאה לבילוי״

״כבר בתור נערה והן, בהיותי חיילת בצבא הייתי קוראת ומתעניינת בכל המגזינים לאופנה על הטרנדים העכשוויים ובכל משכורת שהרווחתי קניתי בגדים בחנויות האופנה בהדר ובקריות ונעליים במתחם החנויות בתחנת הרכבת הישנה של תל אביב, כל זאת בכדי להביא לידי ביטוי את הסגנון הייחודי שלי.״

היכן נולדת, מה הרקע שלך?

"נולדתי ברומניה בשנת 1979 ועליתי עם הורי ואחי לארץ כשהייתי בגיל שנה וחצי. הורי שימשו לי לדוגמא והערצה בסגנונם האירופאי המוקפד, אסטטיות, יופי ושאיפה לשלמות".

כיום, לילך היא אמא לנועם בן 11.5 ורומי בת 9.5,  ואת התורה שלה לגבי מושגי יופי ואסתטיקה היא מעבירה לילדים שלה כמו שהוריה העבירו לה.

"גדלתי בקריית ים, למדתי ברודמן במגמת בנייה ואדריכלות. שירתתי במודיעין בגלילות בתפקיד שרטטת. לאחר סיום שירותי הצבאי למדתי הנדסאית תעשייה וניהול בבית הספר הארצי להנדסאים בטכניון".

בגיל 20 המוקדמות שלה עברה  לגור בלונדון עם בן זוגה, שם גרו קרוב לעשור. היו להם עסקים שאותם ניהלו (בין היתר מסעדות).

לילך היתה אחראית על הנהלת החשבונות וניהול העובדים

אז איך הגעת להיות בעלת טון בעולם האופנה?

״כשגרתי בלונדון נחשפתי לעולם האופנה בשיא הדרו אם זה חנויות האופנה, בוטיקים, מעצבי אופנה וצלמים. אהבתי לצפות בכל תוכניות האופנה, סטיילינג, ואיפור. באחת הצפיות שלי בתוכניות נתקלתי בתוכנית ריאלטי של סטייליסטית הסלברטיס של ארה"ב Rachel Zoe, וגיליתי לראשונה שמה שאני אוהבת לעשות ביום יום באופן טבעי אפשר להפוך למקצוע.״

ואיך הפך החלום למציאות ?

״לקראת גיל 27 הייתה לי שיחה מעמיקה על החיים עם אבי בה הוא "האיר את עיניי". הוא ייעץ לי לעסוק במה שאני באמת אוהבת ובמה שחשקה נפשי ולא להתעורר עוד 20-30 שנה ולהסתכל לאחור ולהצטער על דברים שרציתי לעשות ולעסוק ולא העזתי. בעקבות אותה שיחה, החלטתי כמו כל דבר אחר שאני עושה בחיים, אם אני מחליטה ללכת על משהו אז שאני אדאג לרכוש את כל הכלים הנדרשים כדי שאני אצליח, והחלטתי ללמוד באופן מקצועי את עולם האופנה והסטיילינג ב- British college of professional styling  לונדון".

"לאחר סיום הלימודים התחלתי לעבוד בתור סטייליסטית אישית, בעבודתי בלונדון ליוויתי לקוחות רבים מהמגזר הפרטי והעסקי, עבורם יצרתי שינוי תדמית וסטיילינג אישי ובין היתר הייתה לי הזכות להיות הסטייליסטית האישית של מיס אנגליה סופר נשיונל לשנת 2011, מיס רייצ'ל פרץ, מבחינתי זה היה הישג אדיר.לעולם לא אשכח את נסיעתי ברכבת מלונדון למאנצ'סטר – שלוש שעות לכל כיוון, בעודי בחודש השמיני להריון עם בתי וזאת על מנת לבנות לרייצ'ל את מגוון הלוקים אשר ישמשו אותה בשלושת השבועות העתידיים לבוא בתחרות העולמית "מיס סופרנשיונאל" בפולין. דהרתי קדימה עם החלום שלי, והגשמתי אותו"

עם חזרתה לארץ, מצאה את עצמה מתחילה לבנות את הקריירה מאפס, כאמא לשני פעוטות.

לא נתתי לרעשי הרקע ולמצב הקיים להפריע לי, היות והייתה קיימת בי תשוקה בוערת לעולם האופנה והסטיילינג, ותשוקה זו הייתה חזקה ממני.

"אימי אמרה לי מאז ומתמיד 'לילך את חייבת לפתוח מכללה! את פשוט חייבת להעביר את כל הידע שלך הלאה', אבל בזמנו הרגשתי כי זה לא הזמן הנכון לכך… וכמו שתמיד אומרים "לכל דבר יש את העת הנכון לו". במהלך השנים שחלפו, מעולם לא ויתרתי על החלום שלי לפתוח מכללה, בכל אותם ימים המשכתי לעבוד בתעשייה ולהעביר את הידע העשיר שלי הלאה לסטודנטיות שלימדתי במכללות מובילות בארץ, ללקוחות הפרטיות שלי ולנשים מארגונים בכל רחבי הארץ"

"בין לקוחותיי:

הולמס פלייס ,חברת ביטוח פניקס (אשכול צפון), ארזי יועצים בע"מ, קופת חולים לאומית, כרמל אולפינים (בזן), מפעל פלסטיק ש.צ.פ, מועדון אמא, קוד אופנה, כלמוביל  ועוד רבים.

בד בבד הספקתי לסיים שני תארים- תואר B.A. ברב תחומי במדעי הרוח ותואר M.A. בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (התמחות בפיתוח ארגוני מערכתי) באוניברסיטת חיפה.

כשהגיע זמני, החלטתי שאני פותחת את המכללה הראשונה בצפון, בחוצות המפרץ שתאגד תחתיה את כל מקצועות הסטיילינג מהבסיסיים ועד המקצועיים ביותר בצורה ממוסדת, סטיילינג ברמה אקדמאית וכך המכללה תיתן מענה לכל הנשים בצפון. שקלתי בכובד ראש היכן למקם אותה, ובסופו של דבר ההחלטה להקימה  בחוצות המפרץ- חיפה, הייתה ההחלטה המנצחת. זהו מתחם מלא בחנויות אופנה ומסעדות עם גישה לתחנת הרכבת, שנמצאת במרחק פסיעה מהמכללה.

המכללה שלי מפוקחת על ידי משרד העבודה והרווחה ומציעה מגוון רחב של קורסי סטיילינג מהאישי ועד המקצועי, סטיילינג לגברים הרצאות, סדנאות ולאחרונה הוספנו גם  ימי הולדת אופנתיות לילדות.לומדות אצלי נשים מכל הגילאים צעירות שרוצות להיות סטייליסטיות .הן מקבלות תעודה שהיא בפיקוח משרד העבודה והרווחה"

"החלום הנוסף שהיה לי הוא לכתוב ספר על אופנה וסטיילינג. הספר Fashion is my obsession  – תורת הסטיילינג לפאשניסטה המתחילה, ספר שנכתב כאשר הלב שלי הונח על השולחן, זו תורה שלמה שמבחינתי אמורה להיות נחלת הכלל.

במהלך חיי נחשפתי להמון נשים וסגנונות וראיתי נשים שחיות ונושמות אופנה מדי יום לעומת נשים שאופנה לא בראש מעיניהן וזאת בלשון המעטה. עד היום אני נתקלת בתגובות של אנשים שאינם מבינים את מהות הסטיילינג ונחיצותו. הגיע הזמן שכל אחד ואחת יידעו מהו סטיילינג ומהי השפעתו עלינו בכל היבטי החיים.״

מה המסר שלך לחיים ?

״חשוב לי להעביר את המסר שלעולם לא מאוחר לעסוק במה שאהבה וחפצה נפשו של כל אחד, אם יש למישהו אי שם חלום חבוי, יש לסמן אותו כמטרה ולצאת לדרך. לכבוש את המטרה. כל יום שעובר לא חוזר.

עדיף כישלון מפואר מאשר חלומות במגירה לא לפחד להעז.

את אישה יפה ומטופחת, האם זה פותח לך דלתות ?

״אני אישה מטופחת ואני חושבת שבעידן של היום, במיוחד בעידן שבו כולם ברשתות החברתיות חשוב מאוד לשדר את התדמית הרצויה והנכונה בשבילך. אני מתייחסת לסטיילניג כדרך חיים, ורואה בסטיילינג דרך לביטוי אישי.  מאמינה שכל אישה צריכה להראות ולהרגיש יפה מבפנים ומבחוץ והדרך הנכונה לרכוש את הידע הדרוש מושפעת מעצם ההבנה והמודעות של כל אחת למבנה גופה, לצבעים המחמיאים לה, לסגנונה האישי ולתדמית שהיא רוצה ליצור״

מה החזון שלך ?

״החזון שלי הוא להעביר את הידע שלי שצברתי במרוצת השנים לכל אישה ואיש אשר חשוב להם לבטא את עצמם בדרך שייחודית להם ויצירת התדמית הנכונה להם. שאיפתי היא להיות מובילת דעת ושם דבר בתחום האופנה והסטיילינג באזור הצפון וללמד כל נערה ונער כבר מגיל צעיר את חשיבות הסטיילינג בהתחשב במאפיינים האישים, אורח חיים  ויצירת התדמית האישית הרצוייה.״

להיות סטייליסטית זה מותרות? זאת הוצאה?

״זה לא קשור לכסף, זה מודעות. כל אחת צריכה לדעת מה מתאים לה. נשים הולכות לפי שם המעצב ומוציאות הון כביכול על משהו בטוח ולא מה מתאים לה. עדיף לצרוך את האופנה בשיקול ראש והתאמה.

חשוב שנשים וגברים יבינו שלהיראות טוב לא קשור לכמות הכסף שיש להם בבנק, אלא הכול אבל הכול קשור לסטייל וסטייל אף פעם לא יוצא מהאופנה.״

לילך גוסלר עמר
צילם יקיר ברבי

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה