יובל רוסמן שחקן הנשמה של הפועל חיפה בכדורסל

שתפו באהבה

אחרי שעברה דרך חתחתים אמיתית במשך 20 שנה, יובל רוסמן שעד שנת 2003 היה רק אוהד , לקח את המושכות לידיים והחזיר עטרה ליושנה, דקה לפני שהפועל חיפה בדורסל נעלמה מהמפה: ״הפועל חיפה זאת לא רק קבוצת כדורסל או מועדון אלא משפחהיובל רוסמן נולד ב68 בנוה שאנן, “הפועל חיפה מבחינתי היא אהבה מסירות היו כאבי לב כשהמועדון התפרק וקם״.

ב2011 לקחתי את העניינים לידיים אולי אני מטורף אבל אני בעל חזון האהבה לכדורסל באה מההורים מספר רוסמן. "אבא שלי לקח אותי לראות משחקים ברוממה בילדותי עוד כשיהושוע רוזין עמד בראש הקבוצה. המסע הזה הוא גם בשבילם . אמנם אבי נפטר וכואב מאוד שהוא לא קוצר את הפירות יחד איתי, אבל אימי עדיין זוכה לראות את ההצלחה של הפועל חיפה".״

האהבה לכדורסל באה מהחינוך בבית., היה חשוב לי להוכיח שאפשר להצליח  יחד עם התרומה לקהילה שהיא הדבר החשוב ביותר״.

בטח חלקכם לא זוכרים כי הפועל חיפה השתתפה בעונה הראשונה של הכדורסל הישראלי אי פעם (1954/55) ובשנות ה-60 היתה המועדון השלישי בגודלו בישראל, אחרי מכבי והפועל תל אביב, כשהיא מסיימת פעמיים במקום השני בליגה. בשנות ה-70 וה-80 ייצגה את ישראל באירופה, בגביע קוראץבתחילת שנות ה-2000 ראש עיריית חיפה עמרם מצנע יצר איחוד בין שתי הקבוצות של העיר, מכבי והפועל, מתוך מחשבה שיהיה קשה להחזיק שתי קבוצות כדורסל בחיפה. בהפועל סירבו בתוקף לוותר על הזהות של המועדון ועברו לשחק בנשר. מאז חלה הדרדרות ,לאחר רומן קצר עם מיקי ברקוביץ  הקבוצה הגיעה לליגה ב׳

מאין מגיע הדרייב ?

״ הדרייב להצלחה בא מהמקום של הישרדות, חייבים לנצח ויהי מה. אין דבר שאי אפשר להשיג.״

יובל-רוסמן-צילום-סלאומית

אתה חי ונושם הפועל חיפה וכדורסל?

״ כל אחד צריך למצוא מה שעושה אותו שמח ומלא בסופו של יום. החלום שלי ב2011 קרם עור וגידים ב2021. האוהדים של הפועל חיפה  והספונסרים היקרים שלי עוטפים אותי ושומרים עליי ביניהם: יאיר לוינשטיין מאלטשולר שחם , משה מילר, מוטי נבון ודורון קבילוב מביקיור לייזר, יוסי כהן מנכ"ל "נקסט אורבן התחדשות עירונית", המנהל המקצועי האגדי ראובן אלקס שהוא חבר ילדות  ועוד

מה הלאה ?

״ הראש חושב מה הצעד הבא שנהפוך להיות כמו הפועל חולון כמו שהיה בשנות השמונים והתשעים , שנהיה מועדון שמח״

״החזון הוא שהפועל חיפה תהפוך להיות אחת מששת הקבוצות הטובות במדינה. קבוצה הישגית שהפועל חיפה תשחק באירופה. הפועל חיפה  זאת משפחה .ברמה גבוהה מאוד שהמנהל הקבוצתי דודו הוא מוביל בנשמה שלו.

מבחינה אישית, אתה נשוי להפועל חיפה?

״ אני גרוש ואב לשני ילדים כמה עוד נשאר? הגאווה הם הילדים להב, שנישאה לא מכבר ועמית, הם הנשמה שלי .כרגע אני לא בזוגיות .אני מונע מאהבה וחי בעוצמה .מה שממלא אותי זאת הנתינה .המועדון תורם לאוטיסטים ולעוד נזקקים בשקט ובצנעה.

אתה הכח המניע?

״אנשים טובים שעוזרים הם השותפים שלי לדרך ולקבלת ההחלטות. ההתנהלות שלנו בקבוצה היא קצת אחרת״.

איך הקמת את הקבוצה מחדש?

״ הלכתי קודם כל לספונסרים שהכרתי, לאנשים שלאורך השנים עברו פה וידעתי שהפועל חיפה חשובה להם", " הקמנו עמותת אוהדים עם אבי ניניו ודני ריבקין  כך שלמעשה זו קבוצה ששייכת לאוהדים".

הקבוצה החלה להניע מחדש בעונת 2011/12, מליגה ב'. בלי מחלקת נוער,. "הפנטזיה היתה להגיע תוך 10 שנים לליגת העל, עם מחלקת נוער שכוללת 300 ילדים לפחות", אומר יו"ר הפועל חיפה. "וזה מדהים שעמדנו ביעד הזה. עשינו פה משהו שיצרנו מכלום, מאפס"

אז בקיץ האחרון הפועל חיפה חזרה לליגה הבכירה  למרות שחלק יגידו שעשתה זאת  בדרך עקיפה עקב ביטול הליגה הלאומית בשל הקורונה .בסופו של יום , היא העמידה תקציב ראוי יחסית, שבנוי ברובו כאמור על ספונסרים . "יש לנו רשימת המנתה של 80 אוהדים שרוצים לעשות מנוי פרקט של 4,000 שקל", מצהיר רוסמן. "תוסיף לזה מנויים רגילים וכרטיסים, והיינו עושים מיליון וחצי שקל".

יובל רוסמן סגר בשבוע שעבר סוג של מעגל כשחיתן את ביתו להב עם שחקן לשעבר של הפועל חיפה, לביא ונדל, נהג באצילות יתר כשתמך בהקפאת מכבי חיפה בליגה אולי משום שהוא לא שוכח איך הרים את הפועל חיפה מהקרשים .  ״ אנו חיים במדינה שנקלעת למצבים לא פשוטים אבל ההחלטה שנעשתה היא הכי טובה"

״מכבי חיפה הפסידו קבוצות יריבות מפני ששחקנים ברחו להם , לכן היה הוגן לא להוריד אותן ליגה״ ״ שנה קודם הרגשתי כך כאשר הפועל חיפה היתה במקום השני והקורונה עצרה את הליגה ובכל זאת עלינו ליגה למרות שהעונה נקטעה ״

בזמן כתיבת שורות אלו, הסתיימה לה עונה היסטורית, הפועל בי-קיור לייזר חיפה הפסידה הערב להפועל אילת 98:87 במשחק השני ברבע גמר הפלייאוף, ובכך סיימה עונה חלומית בליגת העל. גם במשחק הזה שחקני הפועל חיפה היו קרובים מאוד לנצח, והובילו דקות רבות, אבל העייפות והספסל הקצר הם אלה שהכריעו. אל מול כ-1000 אוהדים, מרביתם ילדים, קיימנו בסיום המשחק טקס פרידה מרגש מכל מי שקשור למועדון: מהשחקנים, הצוות המקצועי והניהולי, המתנדבים, הספונסרים, ובעיקר מכם, האוהדים.

זו הייתה עונה מטורפת בה חווינו קורונה, מבצע שומר החומות, ועל אף הכל הפועל חיפה בכדורסל סיימה  במקום החמישי שהוביל אותה  לאירופה בעונה הבאה.

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה