טל גוטמן משחק במגרש של הגדולים

שתפו באהבה

טל גוטמן הוא יליד חיפה והבן של סמדר ואלי גוטמן מאמן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר בראיון סופ"ש מיוחד "לניוז חיפה קריות" הוא מספר על עיסוקו בנדל"ן, על החיים ועל אהבטל גוטמן  , יליד חיפה בוגר בית הספר אליאנס והאוניברסיטה הפתוחה החליט כי כדורגל זה לא בשבילו וטס לאחר השיחרור לעבוד בגרמניה .

טל עסק במכירות, חנויות, דוכנים, מוצרי ים המלח. עמד  שעות על הרגליים ולא הסתפק בלנוח אל זרי הדפנה של אביו . טל החליט להתחשל בעצמו ולהתפתח כאיש מכירות בדרך הקשה. גוטמן עבד בחברות גדולות כמו קבוצת חג'ג , רשת חללי עבודה משותפים BEALL וניהל  את פעילות הנדל"ן של הסטארט אפ Venn  אשר מפתחים את פלטפורמת המגורים השיתופיים בת"א.

כיום טל גוטמן מנהל את  פרויקט מגדל אחד העם בהדר.

המגדל בן 24 קומות ובו מעל ל100 דירות של משקיעים פרטיים שרכשו דירות להשקעה בפרויקט. מגדל לא סטנדרטי בנוף החיפאי שממוקם בשכונת הדר המתפתחת. ממרבית הדירות במגדל הן דירות 2 חדרים בין 50-60 מ"ר עם מרפסות ו 5 מפלסים של חניון פרטי תת קרקעי.

כיום טל עסוק בפיתוח מיזם טכנולוגי בתחום ניהול נכסים, יצירת קהילות והזדמנויות בין דיירים לדיירים ובין דיירים לעסקים מקומיים.

האכלוס החל בחודש יולי 2020 ועד היום הושכרו במגדל מעל 85 דירות ע"י טל והצוות שלו.

" היום נכנסו לשוק הנדל"ן שחקנים גדולים וקטנים שמשלובים עם קרנות "ריט" בכדי לעודד השקעות של שכירות לטווח ארוך, אני ראיתי במגדל באחד העם את אותה פעילות גם עבור המשקיע הבודד, אשר כל בעל נכס צריך גוף מקצועי שילווה אותו בתהליך האכלוס, תקלות ואופן טיפולם וכן הדבר החשוב ביותר למשקיע הוא איכות השוכר והזמן שנכס מושכר ולא עומד ריק.

לפני כשנה וחצי פתח טל חברת ניהול ואחזקה נכסים בשיתוף חברת עוגן פתרונות ניהול אשר מנהלת נכסים של משקיעים וכן בנייני מגורים ועוד.

יוזמתו של טל היא ללא ספק מהדברים המרשימים שנראו בפעילות הנדל״ן בעיר בשנה האחרונה אשר פעל במטרה לרכז את כלל המשקיעים שרכשו דירות במגדל אחד העם החדש בחיפה.

"כ 3 חודשים לפני מועד האכלוס פניתי ליזמים ובעזרתם ריכזנו את כלל המשקיעים והראנו להם את תוכנית העבודה ואת התרומה הרבה שהם יקבלו מחברת ניהול כמו שלנו"

"עבודתנו במגדל התאפיינה בקבלת הדירה מהקבלן, הכנת פרוטוקול מסירה וטיפול בליקויי בניה מול הקבלן, ריהוט הדירות וכמובן מציאת הושכר הראוי, החתמה על הסכמי שכירות ודרישת הביטחונות הנדרשים עבור בעלי הדירות וכמובן מענה לשוכרי

" לדעתי כל מיזם טכנולוגי נועד בכדי להקל על החיים, להפחית עלויות תפעוליות וליצור דאטה רחבה, לי חשוב איך הדייר יחווה את חווית המגורים שלו וכן שירגיש מחובר לסביבה שלו בין עם זה שכנים או עסקים מקומיים, לאחר שביליתי מספר שנים בתל אביב ובחו״ל אפשר לומר כי היום בית זה כבר לא רק 4 קירות״

היכן תקים משפחה בחיפה או בתל אביב?

״בת זוגתי תל אביבית, אני חיפאי, מאמין שנמצא את האמצע במקום שקרוב לים, המקום שאני הכי אוהב.״

איך עברה עליך שנת הקורונה ? בעסקים ? מבחינה אישית ?

״ אחרי הפרישה של אבא היה לנו זמן ויזמנו קורס מאמני כדורגל בשיתוף המכללה האקדמית בוינגייט ,עדיין יש לי אהבה לכדורגל והיה לי חשוב שאבא יעביר את כל הידע שצבר למאמני העתיד של ישראל, היה לנו מחזור ראשון מאוד מוצלח באוגוסט בין הסגרים ובמאי יוצא מחזור נוסף.

עסקי הנדלן עבדו טוב בקורנה, מבחינה אישית הייתה שנה שלמדתי ממנה המון, לעצור את החיים ולהתרגל לקצב החיים החדש היה מאתגר אבל גם יכולתי להנות מהשקט, החזרה לשגרה מרגישה כמו אופוריה ציבורית.״

״למה לא בחרת ללכת לכיוון הכדורגל  או ספורט ? איך זה לגדול בצילו של המאמן האגדי של ישראל ?״

״ גדלתי על כדורגל, מגיל 6 ליוויתי את אבי כמעט בכל משחק, בכיתה ח למדתי בבית ספר בעומר מכיוון שהמשפחה החליטה לעבור כי אבא אימן בהפועל באר שבע וכולנו תמכנו בו במעבר לשם. בתור ילדים מתבגרים אני ואחי הגדול אורי (שהיום מאמן בנס ציונה בליגה הלאומית ועשה עונה מדהימה) היינו יושבים עם אבא על אין סוף קלטות של שחקנים, ניתוח משחקים ואסטרטגיות כאלה ואחרות .

בשנה האחרונה של השירות הצבאי נפצעתי בברך והתחלתי קורס מדריכי כדורגל ואכן אימנתי כ 3 וחצי שנים באסי גלבוע והופעל חיפה במחלקת הנוער.

יש לי זכות שאבא שלי הוא אחד המאמנים המוכשרים שידע הכדורגל בישראל וחווינו דברים מדהימים, אליפויות גביעים, משחקי ליגת אלופות, משחקי נבחרת מרגשים אבל לפעמים המקצוע הזה גם הרבה פחות נעים וגם לא תמיד בשליטתך.

אתן לך דוגמא : אתה מכין את הקבוצה למשחק הקרוב עובד קשה כל השבוע לפי אסטרטגיה כלשהי, אתה מרגיש טוב ושנתת את הכל בשביל הצלחת הקבוצה ואז מגיע המשחק ופתאום אחד  השחקנים הגיע לא הכי מרוכז למשחק וקיבלת שער בדק הראשונות…כל מה שעבדת עליו נגנז בשנייה ועכשיו צריך להגיב למצב חדש, חיוו של מאמן כדורגל לא שלווים אף פעם לכן החלטתי לצאת מזה.״

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה