חבר מועצת העיר יוסי שלום – משפיען גאה

שתפו באהבה

"היה לי חשוב לקדם אווירה בבתי הספר שבני נוער לא יתביישו ויחושו אשמה בכך שהם לא כמו כולם" – יוסי שלום חבר מועצת העיר חיפה בכתבת מגזין מיוחדיוסי שלום הוא בן 36 וחיפאי מלידה – כיום הוא חבר מועצת העיר חיפה. גדל בקריית חיים עד 18 ויום אחרי נשף הסיום התיכון עבר יחד עם כל המשפחה לכרמל. שלום שירת בקצין העיר בחיפה והיום עושה שירות מילואים פעיל בדרגת סגן.

לאחר השירות הצבאי טס לחצי שנה לאוסטרליה וניו זילנד וישירות מהטיול הגיע למכינה באוניברסיטת חיפה – מהרגע שהתחילי ללמוד חיפש את הערך המוסף והצטרף לאגודת הסטודנטים.

חיפשתי איך אפשר ונכון לקדם את ציבור הסטודנטים", הוא אומר, "עשיתי מגוון תפקידים שהאחרון היה יו"ר אגודת הסטודטים באוניברסיטה – לאחר שנתיים בתפקיד  נבחרתי לסיו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל . תפקיד מאתגר מאוד".

שלום למד תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת חיפה. לקראת סיום הקדנציה בהתאחדות הסטודנטים הצטרף לסיעת הצעירים שהתמודדה במועצת העיר.

לפני הבחירות כבר התכוונת ללכת על קידום זכויות לקהילה הלהט״בית?

"נבחרתי לקדנציה הראשונה במועצת העיר והחזקתי את תיק הנוער והצעירים ובפעם הראשונה בעיר חיפה החזקתי את תיק הגאווה בעיר . קדנציה מאתגרת מאוד, הצלחתי להוביל שינויים רבים : פתיחת בורלא 17 מרכז קריירה , מרכז הורים צעירים חורב 14, פתיחת האב ליזמות בעיר התחתית, בית הקהילות לגאווה וסובלנות , פרוייקט נהדר בהדר, קידום עסקים בעיר ועוד".

ספר לנו קצת על המישור האישי.

"היום אני חי עם בן זוג מהמם למעלה משנה , קוראים לו שמואל והוא עולה חדש מארה"ב".

מה הוא חושב על הפעילות הפוליטית שלך?

"הוא מאוד גאה בדרך שאני עושה. מאוד תומך ומבין את החשיבות בקידום החלומות שלי בעיר. הוא אוהב את חיפה מאוד. חשוב לי להגיד, אני רוצה להישאר לגור בחיפה. שנינו רוצים להקים משפחה ולגדל ילדים כאן".

איך הייתה היציאה מהארון מול המשפחה והחברים ?

"לשמחתי זכיתי במשפחה חמה ותומכת , הורים מדהימים שמהווים מודל להערצה , אחרי שיצאתי מהארון בפניהם , הבקשה שלהם הייתה שאחיה את חיי ולא אבזבז עוד רגע אחד בארון .לאחר השיחה איתם הכל כבר היה קל יותר".

"החברים היו מדהימים, אני חושב שהיציאה מהארון קירבה אותי הרבה יותר לחברים . אבל הכי חשוב, היא קרבה אותי לעצמי. להיות שנים כלפי חוץ מי שאתה לא בפנים, זו סערת נפש גדולה, קושי נפשי לשאת. ואז הפחד הוא גדול, הבושה היא גדולה. אנחנו גדלנו בזמנים שהומו זה קללה. קברתי רגשות ותחושות וניסיתי להיות מי שאני לא, ולא הייתי מאושר. אני אומר את זה, כי החוויה שלי היא הדלק לפעולה. אני לוקח אירועים וחוויות קשות והפך אותם לדלק שלי לעשייה ושינוי. אני זוכר כשסיפרתי לאמא שלי בפעם הראשונה, הדבר הראשון השיא אמרה היה "איך שמרת את זה עם עצמך כל השנים בלי לשתף אותנו?", היה לה מאוד קשה  עם זה".

"היה לי חשוב לקדם אווירה בבתי הספר שבני נוער לא יתביישו ויחושו אשמה בכך שהם לא כמו כולם. כי בגיל ההתבגרות קבוצת השווים שלך זה כוח חזק מאוד, ואז אתה מסתיר מכולם, גם מההורים שלך. דבר נוסף, הוא מצעד הגאווה. הנראות, ההכרה במרחב חשובה מאוד לתחושת שחרור. לכן אני פועל ליצירת שינוי באקלים העירוני כדי שאנשים יוכלו להיות מי שהם מבלי להתבייש. זה קשה לחיות בשקר ובאשמה. לכן היה לי חשוב לקדם מפגשים להורים ולמשפחות בנוסף לפעילויות עבור בני נוער מהקהילה הגאה כמו- להקים את הבית הגאה הראשון בחיפה שזו מסגרת עבור צעירים מכל המגזרים למרחב בטוח ומכיל עבורם. פעלתי גם להגדיל את מספר הקבוצות של איגי בעיר ולקידום פעילויות בבית ספר יחד עם חושן".

מה חשוב לך כאדם פוליטי?

״בבחירות האחרונות הסיעה שלנו קיבלה 4 מנדטים, רק לאחר חצי שנה שאורי גרינברגר התפטר מהמועצה אני נכנסתי. נכנסתי ישר לאופוזיציה והתמנתי ליו"ר הועדה לענייני ביקורת. מועצת העיר היא מקום שיכול להפוך את חיי התושבים לטובים יותר, זהו תפקידה . לכן אני ממשיך. העשייה שלי, החזון שלי מונעים מתוך ניסיון וחוויות חיי, תמיד פעם בי הרצון לשנות ולעשות, לפעול לקידום אוכלוסיות מוחלשות, לראות מה צריך לעשות בכדי שחייהם יהיו טובים יותר. זו אחריות הדדית שלנו כחברה וכנבחרי ציבור. גם בעלי עסקים קטנים שסובלם מחוקים דרקוניים, מחוסר מענה ושכרועים תחת נטל החובות, הם קבוצות ללא מענה. התפקיד של מועצת העיר והעומד בראשה, כפי שאני רואה את זה, הוא לפעול למען התושבים.


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה