גבול הדק בין עולם היופי לנפש של דר׳ סבטלנה גרישין

שתפו באהבה

דר׳ סבטלנה גרישין מממשת את שני העולמות – הפנימי והחיצוני כדי ליצור את המרכיב המושלם. לאחר דרך מתמשכת אישית ומקצועית נולד לו מרכז מיינד אנד ביוטיד״ר סבטלנה גרישין היא מומחית בפסיכיאטריה עם ניסיון קליני רב ומגוון – במסגרת זו היא עובדת עם נשים רבות ומכירה היטב את החשיבות של דימוי עצמי והשפעתו על ההרגשה: "שנים חיפשתי את הנוסחה האידיאלית בין המראה החיצוני לבין ההרגשה הפנימית שאיתה אני מתעסקת", היא מספרת.

"עם הניסיון המקצועי, נרקם לו חזון לממש את שני העולמות – העולם הפנימי והעולם החיצוני כדי ליצור את המרכיב המושלם. לאחר דרך מתמשכת אישית ומקצועית נולד לו מרכז ״מיינד אנד ביוטי״, קליניקה לאסתטיקה רפואית משולבת ובכך החזון שלי הפך למציאות. כיום מזה שש שנים, אני עוסקת גם ברפואה אסתטית עם ניסיון רב וחשיפה מקצועית לשיטות טיפול המתקדמות בעולם".

דר׳ סבטלנה גרישין מומחית פסיכיאטריה בעלת קליניקה פרטית בחיפה ובמרכז בתחום הפסיכיאטריה ״עידן הקשב״ העוסק באבחון וטיפול בבעיות קשב וריכוז, תופעות נלוות אצל מבוגרים וילדים.  קליניקה נוספת חדשנית וייחודית העוסקת במרחב המשולב של טיפולים אסתטיים תוך שמירה על עקרונות של כנות , שקיפות חדשנות ומקצועיות. בשנים האחרונות ד"ר גרישין מטפלת בעיקר בסקטור הפרטי – "יצאתי לדרך עצמאית", אומרת סבטלנה לאחר ״שהענקתי שירות וליווי רפואי בתחום הנפש למשרדים ממשלתיים בתי חולים וקופות חולים, ושימשתי רופאה מחוזית במשרד ממשלתי וכאחראית מערך קשב וריכוז ביחידה הפסיכיאטרית של בית החולים ״בני ציון״.״

סבטלנה למדה רפואה ברוסיה  ובמוסקבה ועבדה כרופאת ילדים. כשעלתה לארץ והייתה צריכה להשלים מבחנים החליטה לעשות הסבה לפסיכיאטריה – ותמיד הייתה לה נטייה ליזמות, לעשות עוד משהו לנפש. הנטייה לאסתטיקה התבשלה כל הזמן אך באה לידי ביטוי רק אחרי העלייה לארץ.

סבטלנה עלתה בשנת 97, כאשה נשואה ואמא לבן יבגני שהיה אז בן 8. כיום יבגני הוא דוקטור באסטרופיזיקה  ונוסע עם האישה לאוסטרליה לפוסט דוקטורט.

ד"ר סבטלנה גרישין תמיד רצתה להכיר עוד תרבויות ולממש את עצמה לכן גם עלתה לארץ. עם העלייה לארץ שהתה לנה שנה בקיבוץ אשדות אחדות יעקב מאוחד. בשנת 2003 לאחר שלושה מבחנים הפכה לנה לפסיכיאטרית בארץ. ״תמיד היה מעניין לבחון את המוח ואת נפש האדם" מסבירה דר׳ גרישין,"וזה חידד לי את ההבנה שזה מה שמעניין״.

ב-2010 הכירה את אילן גרוס. מהפגישה הראשונה היה קליק ומאז הם יחד וגרים בשכונת דניה בחיפה

איך התחלת את דרכך המקצועית?

״למדתי רפואה בברית המועצות בעיר סמולנסק במקביל ללימודיי תמיד התעניינתי בתחומים נוספים כגון עיסוי רפואי , קוסמטיקה ורפואה משלימה . סיימתי את לימודי הרפואה בהצטיינות כרופאת ילדים . בשנת 1997 עליתי לארץ סיימתי התמחות ועבדתי כפסיכיאטרית בבית החולים בני ציון״.

מהן נקודות החוזקה שלך ?

״מאז ומתמיד שילבתי עבודה במוסדות ציבוריים יחד עם עבודה עצמאית בקליניקה הפרטית שלי ובנוסף כיועצת במסגרות השונות . הניסיון הרב והמגוון שצברתי במשך השנים גרם לי להחשף לאוכלוסיות ותרבויות  שונות וללמוד מכך רבות. זהו למעשה היתרון שלי שהוא  ידע נרחב עם כל סוגי האוכלוסייה״

מהו הרגע שזכור לך ביותר במהלך הקריירה כרופאה?

״בעקבות עלייתי ארצה בגיל 30, נחשפתי לרפואה מערבית שהיא שונה מהגישה ממנה הגעתי, הבנתי שאפשר לחלוש על יותר ממסלול מקצועי אחד ואפשר לפתח לעוד תחומים".

"מה שהניע אותי היה הרצון להיפתח . כך למעשה נולד המרכז הראשון שלי בחיפה ״עידן הקשב״ בו קיים אבחון וטיפול בפרעות קשב אצל ילדים ומבוגרים. האבחונים מתבצעים גם על פי תופעות נלוות התנהגותיות רגשיות ומחשבתיות תוך הסתכלות נרחבת ומתן פתרונות טיפוליים שונים כגון ביולוגי תרופתי טיפולים רגשיים פסיכותרפיה פסיכולוגי ועוד״.

מדוע החלטת ללמוד לטפל ברפואה אסתטית?

״לפני 7 שנים החלטתי ללמוד רפואה אסתטית מתוך הבנה שישנו צורך בסיסי של האנושות להיות יפים וצעירים .תחום זה משך אותי מתוך עבודת רבת שנים עם נשים בכל קשת הגילאים כמעט לכולן יש את הצורך הבסיסי להרגיש ולהראות טוב יש כאן הרמוניה ושילוב כל הפרמטרים שקיימים בנו .כך למעשה נולדה הקליניקה השנייה שלי המשלבת הסתכלות והבנה שנועים מתחום הנפש לצד טיפולים אסתטיים לפנים ולגוף תוך דגש על רפואה משלבת.

 

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה