אנדרה סווידאן – ספיישל רזרב -ממלכת היין של חיפה

שתפו באהבה

׳הספיישל ריזרב׳ הוא מוסד חיפאי שהוקם בשנת 1994 והושק רשמית במרץ 1995: ״אני בן למשפחת סוחרים שעסקה בתחום המזון והמשקאות מספר דורות בחיפה. סב המשפחה, חנא, היה מהראשונים לייבא ויסקי ג'וני ווקר וג'י אנד בי לארץ״. אנדרה סווידאן, נכדו, נמשך לתחום מפני שראה באלכוהול ערך כמשקה שבמינון נכון מנעים חברה וארוחוסבו של אנדריי סווידאן, חנא, היה מהראשונים לייבא ויסקי ג'וני ווקר וג'י אנד בי לארץ. אנדריי סווידאן, נכדו, נמשך לתחום האלכוהול, מפני שראה בו ערך כמשקה שבמינון נכון מנעים חברה וארוחות. סווידאן הקים את ספיישל ריזרב לפני כ-28 שנים ומונה 3 סניפים ובר יין.

אנדריי, מתי הקמת את ספיישל ריזרב?
״העסק קיים כמעט 28 שנה וכיום מונה 3 סניפים ובר יין. הסניף הוותיק בתוך מרכז פנורמה שחודש לפני כחצי שנה. הסניף באחוזה ברחוב חורב 14 אותו מנהל משה לוביץ' האדם והאגדה. הסניף החדש שהשקנו בנובמבר 2021 ברחוב ואדי סאליב 10 – להכנס ולהתפעל. ובר היין שלנו שהוקם בינואר 2017 אותו מנהל היום כריסטופר סוידאן (18) ואחיו המנכ"ל אנטוני (21)״.

״החנויות מציעות מגוון רחב של יינות מכל העולם, חלקו ביבוא שלנו כאשר הדגש הוא על האדמה, הכרמים והמשפחות. הפסקנו לעבוד כמעט עם כל החברות הגדולות לטובת היצרנים הקטנים האיכותיים. כהילי איכות מכל העולם החל מקוניאק וארמניאק דרך ויסקי וכלה ברום אגריקול וטקילות אגווה נדירות. בירות קלילות יום-יומיות ועד בירות למביק שיושבות למעלה מ-3 שנים בחביות. הכל מהכל. לצד המשקאות יש שפע של מעדנים וגבינות״.

מהו הסוד להצלחה?

״הסוד הוא עבודה קפדנית של מיון וטעימות חוזרות ונשנות לצד הקשבה ללקוח והתאמה נכונה. אין קיצורי דרך. מקצועיות דורשת שעות נוספות בעולם הזה, אי אפשר לנוח על זרי הדפנה.״

״את הבר יין  WINE BAR BY ANDRE SUIDAN פתחתי מתוך מחסור חברתי. בר הוא חלק חשוב בחוליה התרבותית לפיתוח חיי חברה נכונים. הבר מציע מגוון רחב מאוד של יינות, גם בכוסות במחירים שפויים מאוד עם הסבר מקצועי על כל יין ויין. לצד היין מבחר מאכלים טעימים וטריים המלווים את החוויה. לא פחות חשוב זה לגרור את הקהל הנכון והקהל בבר היין הוא פשוט נפלא. אתה יכול להרים את המקום המושקע ביותר, הקהל יעצב אותו באמת. מי שמגיע אלינו מגיע עם צפיות בעקבות ביקורות מצויינות וזה מחייב ודוחף קדימה״.

ואיך עברה עליכם תקופת הקורונה?

״שרדנו את הקורונה בחנויות בזכות הלקוחות הנפלאים שלנו, התקשרו לקנות ולפרגן ואנחנו שלחנו לכל הארץ. זה לא רק הכסף, תקופות שהשפיעו מוראלית היו צריכות גם מילים טובות והרבה, את אלה קיבלנו בשפע״.

 

מהו החזון של העסק?

״החזון של העסק הוא לבסס את העסקים כמוקדי תרבות בחיפה ובסביבה. אני מאמין שאם תלמד יפרחו גם העסקים ובכדי ללמד אתה צריך להשקיע כל הזמן בללמוד בעצמך. מעגל אינסופי ולפעמים מתסכל אך עם הרבה תוצאות חיוביות ואפילו מרגשות בדרך״..

 


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה