אגדת הים של חיפה- דרור סטולרו

שתפו באהבה

קהונה זה שבט ודרור סטולרו הוא הצ׳יף של החוף – כנגד כל הסיכויים סטולרו הפך למותג חיפאי והקים אימפריה על החוף

כשמסתכלים היום על איש העסקים דרור סטולרו מעטים משכילים להבין שהצלחתו הייתה תלויה רק בכשרונותיו.
דרור, או כפי שרוב העיר מכירה אותו כדרורי, היה ילד ששבר את כל המוסכמות האפשריות כמעט – דרור היה ילד בעיות קשב וריכוז קשות, עם היפראקטיביות חמורה ונער שמרד בכל המסגרות והמוסכמות.
כשמסתכלים היום על איש העסקים דרור סטולרו מעטים משכילים להבין שהצלחתו הייתה תלויה רק בכשרונותיו.

דרור, או כפי שרוב העיר מכירה אותו כדרורי, היה ילד ששבר את כל המוסכמות האפשריות כמעט – דרור היה ילד בעיות קשב וריכוז קשות, עם היפראקטיביות חמורה ונער שמרד בכל המסגרות והמוסכמות.המורים היו פונים אליו ״דרור קח כדור רגל וצא לשחק עם עצמך גם ככה לא יצא ממך כלום, וכך לפחות תנתן לחבריך הזדמנות ללמוד ללא הפרעות״ – והיום המורות האלו מגיעות עם הנכדים שמעריצים אותו על החוף במועדון הגלישה. אך באותה תקופה לא היתה מודעות וידע מקצועי לגשת לילד שמוגדר בעל צרכים כאלו או אחרים:

״בכיתה ח' אפילו ההורים המדהימים שלי התייאשו ושלחו אותי "ללמוד" בפנימיה צבאית את ארבעת שנות לימודיי האחרונות לפני צבא״ מוסיף סטולרו.״יש שיאמרו שרכשתי הרבה כלים לחיים אבל עבורי זה היה משא רגשי ופיזי מהקשים שחוויתי בחיי״.

״גם בצבא לא היה קל מן הסתם עם כל כך הרבה פציעות של שברים ועוד", מספר סטולרו, "גם שם לא קיבלתי את מבוקשי  ומרדתי אך סיימתי בגאווה את השירות הצבאי המלא.״
.לאחר השחרור מהצבא , סטולרו יצא לטיול ארוך וחזר ישר ללימודיי פיננסים במכללה למנהל בתל אביב, בסיום הלימודים קיבל רשיון ליועץ ביטוחים פיננסים בחברת מגדל (אררט דאז).
בימים אלו אחיו נעם סטולרו חלה במחלת סרטן הנוראית וחייו של דרור התמקדו במה שהוא באמת אוהב וזה ספורט. הוא החליט לעזוב את תחום הפיננסים והלך ללמוד בוינגייט. סטולרו החליט לעסוק בגלישת גלים בים שהוא כל כך אוהב ובמקביל פותח את המכון הכושר המודרני הראשון בעיר ברחוב מרגלית 4 מול פאב הסטלה.

״אך גם פה עם השנים אני מבין שבניתי לי כלוב מזהב (ברזלים תכלס) ועוד בארבע קירות זה לא בשבילי ומחליט למכור ולעבור הלאה וללא שום כיוון חדש פשוט מחליט שזה לא בשבילי וזהו, החלטה קשה בכל זאת מיני מפעל חיים ראשון אבל הייתי אופטמי״ אומר.

זו הייתה תקופה קשה עבור סטולרו – "מצאתי את עצמי גרוש עם תינוק בן שנתיים, ללא עסק, ללא עבודה ,עם משכנתא גדולה, מזונות, וחובות של קרוב לרבע מיליון שקל מינוס בבנק .כל זאת ובנוסף להתמודד בגיל 27  עם אח גדול שגוסס לו בידיים ולבסוף עם  המוות של נועם.

שזה כשלעצמו סיפור עם קושי רב שלא נגמר אף פעם".

בתקופת השפל ההיא , לפני 23 שנה, כשהגיע לתהום העמוקה שאל סטולרו את עצמו ״מה אני עושה עכשיו?״
סטולרו החליט לקח פסק זמן  לעצמו. התחזק בסדנאות רבות והתחיל לעבוד כמפיץ עצמאי במשך 5 שנים מול 2 חברות אמריקאיות בתחום הבריאות. אז בדיוק נכנסו לארץ רשתות של שיווק רשתי בתחום תוספי מזון ובריאות משלימים כגון הרבלייף וכדומה. סטולרו התחיל להרוויח לא מעט כסף
דווקא בתקופה מטלטלת זו, החליט סטולרו שאת הבן אוהד היחיד והמיוחד שיש לו, הוא מחנך להיות בן אדם מיוחד ,עם נשמה חופשית ומחויבות לחיות בעוצמה. כיום כשהוא קוצר את הפירות מסתבר שההשקעה באוהד הייתה ההשקעה של חייו. ״בשנים האלו כשאוהד בן 3, חיה אשתי היקרה ואני התחלנו להתקרב עד שבמהרה החלטנו לחיות גם אנחנו בעוצמה רבה. חיה תמכה בעבודה החדשה שלי ואף הצטרפה לחלק מהפגישות והטיסות לחו"ל ״העשייה לצידה היה שונה ומיוחד מכל מה שהכרתי.״
 אומרים אשה בונה אישה הורסת ,אז חכו עד סוף הכתבה.
״לעבוד עם בת זוג כמו חיה זאת חוויה ומהסוג הטוב בסופו של דבר אחרי שנים של עשייה הבנתי שעסקים עושים עם אנשים ומאחורי כל פרצוף עסקי יש נשמה יש משפחה להאכיל ויש להיות אנושי חם מחבק ותומך בכדי להרגיש שהיית בעל ערך מוסף עבור החברים, העובדים, הלקוחות, הילדים שלי האישה וכל דמות הנושמת ליידי.

ועם השנים ואולי בעקבות מות אחי נעם ז"ל שאלתי את עצמי מה אני מוכן לעסוק בו לתזמן את הזמן שלו ליהנות ממנו ולא לחשוב יותר כמה אני ירוויח , פשוט להתחבר לעשייה שהיא תחביב ולמקצע אותה״

תנחשו מה הוא יזם?
סטולרו פתח מועדון לגלישת גלים בשנת 2007 שעובד רק בקיץ וזהו. "מיד הבנתי בסופו של הקיץ הראשון שעשיתי משהו מיוחד נגעתי בליבם של הורים וילדים ובאמצעות הגלישה התחלתי לעזור ולטפל בכל כך הרבה בני נוער צעירים שהגיעו אלי שרובם כמוני כמוהם ילדים עם "בעיות" של התמודדות בדיוק כפי שהייתי אני בגילם.
 את כל הבעיות שלם הפכנו לאתגרים ועברנו שלב של לקחת את אותם הילדים האלו אחרי שעות הלימודים וביחד עם השותפה שלי לעסקים גלית מקל ועשינו שיעורי בית במקביל לשיעורי גלישה".

השמועה עפה לה במחוזות חיפה והפעילות העסקית של מועדון הגלישה לא הפסיקה להכפיל את עצמה משנה לשנה והעסק גדל.


שתפו באהבה

אודות המחבר

Avatar photo

ענת שקד

ענת שקד - וכולם מדברים עליך
משפיענית רשת
ניהול תוכן
עיתונאית
משרד יחסי ציבור ויעוץ תקשורת

השארת תגובה